Saxa Predator Pro 58lbs 54'' + MaxLi Lithium - Saxa Trolling Motors - 940800-020-M60AH - 1
Saxa Predator Pro 58lbs 54'' + MaxLi Lithium - Saxa Trolling Motors - 940800-020-M60AH - 2
Saxa Predator Pro 58lbs 54'' + MaxLi Lithium - Saxa Trolling Motors - 940800-020-M60AH - 3
Saxa Predator Pro 58lbs 54'' + MaxLi Lithium - Saxa Trolling Motors - 940800-020-M60AH - 4
Saxa Predator Pro 58lbs 54'' + MaxLi Lithium - Saxa Trolling Motors - 940800-020-M60AH - 5
Sale -24%
Up to -19%
Price valid until further notice
Choose Battery
-19%
12V 60Ah
  • Product temporarily out of stock
-22%
12V 80Ah
-24%
12V 100Ah
pcs
Saxa Predator Pro 58lbs 54'' + MaxLi Lithium is the perfect package that includes everything you need for efficient and long-lasting bow motor operation. This bundle combines the Saxa Predator Pro bow-mounted electric motor, a modern MaxLi Marine lithium battery, the Saxa Predator Quick Release Bracket, a 60A waterproof circuit breaker, and a high-quality Marinco power plug.
Saxa Predator Pro 58lbs 54''
MaxLi Marine 12V  LiFePO4 Lithium Batteries
  • 60Ah: Ideal for a full day of fishing.
  • 80Ah: Excellent choice for extended usage.
  • 100Ah: Provides enough power for a full fishing weekend on a single charge.
Saxa Predator Quick Release Bracket
60A Waterproof Circuit Breaker
Marinco Power Plug
The high-quality Marinco power plug ensures reliable power transmission and easy connection in your boat. This is the robust and high-performance Marinco 70A plug model.
Recommended Products
Catchy Asennuslevy 10mm Saxa Pred Pultti - Other Accessories - 1305202517 - 1
Catchy
Catchy Asennuslevy 10mm Saxa Pred Pultti